13 listopada 2018

Alfa Romeo Giulia zwyciężyła w dwóch kategoriach konkursu „sport auto AWARD 2018”.

Czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego, od zawsze zwracający szczególną uwagę na osiągi samochodów, wybrali Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio najlepszym autem w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 Euro".
Alfa Romeo Giulia Veloce zwyciężyła natomiast w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 50 000 Euro".
Oba modele zdobyły także trzecie miejsce w odnośnej klasyfikacji ogólnej, wyprzedzając najważniejszych niemieckich konkurentów.  

Raz w roku, renomowany niemiecki magazyn motoryzacyjny „Sport Auto" swoim Czytelnikom, którzy od zawsze zwracają uwagę na osiągi samochodów, zadaje pytanie o ich ulubione modele. Dlatego wyniki konkursu „sport auto AWARD" koncentrującego się przede wszystkim na charakterystykach dynamicznych każdego z konkurentów, są powszechnie uznawane za punkt odniesienia dla producentów samochodów sportowych.
Po raz drugi z rzędu, Alfa Romeo Giulia uzyskała świetne wyniki. Podobnie jak w roku 2017, topowy model gamy, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, napędzany silnikiem benzynowym BiTurbo 2,9 V6 o mocy 375 kW (510 KM), zwyciężył w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro". Alfa Romeo Giulia Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 206 kW (280 KM) została uznana przez Czytelników niemieckiego magazynu za najlepsze auto sportowe w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 50 000 Euro".

Oba modele Alfa Romeo Giulia rywalizowały także w klasyfikacji ogólnej w swoich kategoriach, walcząc z silnymi niemieckimi konkurentami. Raz jeszcze Czytelnicy „Sport Auto" wykazali się dobrym gustem, preferując włoski design, styl i osiągi Made in Italy. Przyznali Alfie Romeo Giulia Quadrifoglio trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii „Seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro, a Alfa Romeo Giulia Veloce osiągnęła również mocne trzecie miejsce w ogólnej kategorii „Seryjne modele sedan/kombi do 50 000 Euro".

„Jesteśmy dumni, że Alfa Romeo Giulia zwyciężyła po raz drugi z rzędu w dwóch kategoriach modeli importowanych konkursu „sport auto AWARD" - powiedziała Rebecca Reinermann, Dyrektor Marketingu Alfa Romeo i Jeep, podczas uroczystości wręczenia nagród w Stuttgarcie. „Kolejny doskonały wynik to zdobycie dwóch trzecich miejsc w klasyfikacji ogólnej, walcząc przeciwko silnej niemieckiej konkurencji. Będziemy dalej kontynuować nasze wysiłki, by fascynować Czytelników „Sport Auto" i nie tylko, naszymi samochodami Alfa Romeo wyróżniającymi się niezwykłymi osiągami".

To już 26. edycja konkursu „sport auto AWARD", corocznej imprezy organizowanej przez jeden z najlepszych niemieckich magazynów motoryzacyjnych. W sumie 238 modeli samochodów sportowych rywalizowało w 25 kategoriach, 15 z nich w dodatkowej kategorii dla modeli importowanych. Wyniki konkursu wskazują, że wśród ponad 11 000 Czytelników, którzy oddali swoje głosy, jest wielu fanów marki Alfa Romeo.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki