Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

17 wrz 2019

Alfa Romeo Giulietta Veloce TCR finiszuje w pierwszej trójce 1. wyścigu na torze w Chinach.

• Podczas trzech wyścigów na torze Ningbo można było zobaczyć emocjonującą rywalizację, ekscytujący comeback i dużo emocji.
  • W pierwszym wyścigu Ma Qinghuam zajął drugie miejsce po zaciekłej walce z Yvanem Mullerem, francuskim weteranem tej kategorii.
  • W 2. wyścigu, Kevin Ceccon, który wystartował z tyłu stawki za kierownicą Giulietty, zajął dziewiąte miejsce. Również w 3. wyścigu uplasował się na dziewiątej pozycji.
  • Następne spotkanie odbędzie się pod koniec października na torze Suzuka w Japonii.

Alfa Romeo Giulietta Veloce TCR 2019 by Romeo Ferraris, prowadzona przez lokalnego kierowcę Ma Qinghuama, wznowiła sezon po letniej przerwie, zajmując drugie miejsce w 1. wyścigu na torze Ningbo, po rywalizacji o pierwsze miejsce aż do ostatniego zakrętu. Obecnie chiński kierowca zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z 128 punktami.

Ten weekend był bardzo dobry dla zespołu Romeo Ferraris. Wyścig był emocjonujący, a walka między konkurującymi samochodami bardzo zażarta. Włoski kierowca Kevin Ceccon uplasował się dwukrotnie na dziewiątym miejscu, w spektakularnym comebacku w 2. wyścigu po starcie z tyłu stawki za kierownicą Alfy Romeo Giulietta.

Skonstruowany i przygotowany do udziału w wyścigach w zakładzie Opera (Mediolan), kompaktowy samochód Alfa Romeo jest wyposażony w silnik o pojemności 1742 cm3 rozwijający moc ponad 350 KM. Po debiucie na torze w kwietniu 2016 r. i późniejszym okresie rozwoju, pierwsze sukcesy pojawiły się w TCR International zaledwie rok po wprowadzeniu modelu na rynek. W październiku 2018 r. model przygotowany przez Romeo Ferraris odniósł historyczne zwycięstwo w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR w Suzuka w Japonii.

W sezonie 2019,  Alfa Romeo Giulietta Veloce TCR zapewnia fanom coraz więcej emocji, firmowanych jak zawsze przez markę z herbem rodziny Viscontich:  w czerwcu Alfa Romeo Giulietta Veloce by Romeo Ferrari zwyciężyła  w rajdzie TCR Australia na torze Phillip Island.