08 grudnia 2016

Alfa Romeo na Motor Show w Bolonii 2016 wraz z inspirującą Giulią.

  • Najpiękniejsze „dzieła" marki będącej symbolem stuprocentowej włoskiej doskonałości wystawiane są w Bolonii na Motor Show
  • Światła reflektorów skierowane są na fascynującą oraz wielokrotnie nagradzaną Giulię, najbardziej autentyczny wyraz ducha Alfy Romeo, z mocnymi wersjami Quadrifoglio i Veloce
  • Dotychczas Giulia zdobyła 25 międzynarodowych nagród, w tym "Samochód Europy 2017" oraz znalazła się wśród 7 finalistów konkursu "Samochód Roku 2017"
  • Model jest gwiazdą oryginalnych projektów, takich jak inicjatywa "Strade Stellate", zrealizowana we współpracy z przewodnikiem Michelin 2017, którego Alfa Romeo jest głównym partnerem
  • Na stoisku wystawiane są również modele Giulietta Veloce i Mito Veloce, obydwie wyraźnie nawiązujące do Giulii, jak i niezwykła Alfa Romeo 4C Spider
  • Marka daje możliwość przetestowania w strefie 48 Giulii Quadrifoglio i Giulietty Veloce

Alfa Romeo powraca na Motor Show w Bolonii wraz z najpiękniejszymi „mechanicznymi dziełami", wyrażającymi cały urok marki premium i będącymi symbolem stuprocentowej włoskiej  doskonałości. Gwiazdą stoiska jest Giulia w wersji Quadrifoglio i Veloce, najbardziej autentyczny wyraz ducha Alfy Romeo, w którym łączą się wszystkie elementy, dzięki którym stała się jedną z najbardziej pożądanych marek na świecie: typowo włoski dizajn, mocne silniki, doskonałe rozłożenie mas, wyjątkowe rozwiązania techniczne oraz najlepszy stosunek masy do mocy.

U ich boku pojawiają się Giulietta Veloce i Mito Veloce, obydwie wyraźnie nawiązujące do Giulii, jak i wersja Spider Alfy Romeo 4C, nowoczesna ikona marki. Wszystkie te samochody są wyjątkowe pod względem dizajnu i technologii, stworzone, aby dostarczać emocji na drodze i na torze. Zresztą, od ponad stu lat Alfy Romeo są przeznaczone dla tych, którzy oczekują od samochodu, że nie będzie on tylko przydatnym środkiem transportu, ale wyjdzie poza te granice, zapewniając najprawdziwsze emocje.

Odwiedzający Salon będą mieli również okazję do przetestowania w specjalnej strefie jazd próbnych nr 48 Motor Show, mocną Giulię Quadrifoglio, najwyższy wyraz "Mechaniki emocji" oraz Giuliettę, dostarczającą najsilniejszych emocji firmowanych przez Alfę Romeo.

Giulia Veloce

Oczywiście największa uwaga odwiedzających skupiona będzie na Giulii Veloce, nowej wersji, która może poszczycić się nazwą nawiązującą do chlubnej tradycji Alfy Romeo, powstałej w 1956 roku razem z Giuliettą i która od sześćdziesięciu lat wyróżnia najbardziej sportowe i wyjątkowe wersje z symbolem węża.  Nazwa Veloce powraca więc do Giulii, aby spełnić wymagania klientów, poszukujących bogatego wyposażenia.

Nadwozie nowej Giulii Veloce wyróżnia się zarówno wyszukanymi elementami estetycznymi, takimi, jak specjalne zderzaki oraz zewnętrzna ramka okien w błyszczącej czerni, jak i bardziej sportowymi elementami wyposażenia, takimi, jak specjalny spojler, w którym wbudowana jest  podwójna rura wydechowa, czy 19 calowe felgi aluminiowe z 5 otworami (opcja). Ten sam sportowy styl utrzymany jest we wnętrzu samochodu, w którym na pierwszy plan wysuwają się nowe, sportowe fotele ze skóry, dostępne w trzech kolorach, sportowa, podgrzewana kierownica, aluminiowe wstawki w desce rozdzielczej, tunelu środkowym i panelach drzwi oraz światła bi-ksenonowe.

Z bezkompromisowym stylem wnętrza i nadwozia współgra bardzo bogate wyposażenie standardowe, które obejmuje dwustrefową klimatyzację, system Alfa DNA i system multimedialny Alfa TM Connect 6,5", jak również nowe i skuteczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie, jak Forward Collision Warning (FCW) z Autonomous Emergency Brake (AEB) i funkcją rozpoznawania pieszych, układ hamowania IBS (Integrated Brake System), Lane Departure Warning (LDW) oraz tempomat z ograniczeniem prędkości.

W Giulii Veloce debiutuje ponadto nowy silnik 2.2 turbo diesel, który rozwija maksymalną moc 210 KM przy przy 3750 obrotach/min. oraz maksymalny moment 470 Nm przy 1750 obrotach/min. Montowany w Giulii turbodiesel 2.2 jest pierwszym silnikiem Diesel w historii Alfy Romeo wykonanym w całości z aluminium. Ten czterocylindrowy silnik posiada układ wtryskowy najnowszej generacji MultiJet II z Injection Rate Shaping (IRS) i ciśnieniem roboczym 2000 bar. Turbosprężarka ze zmienną geometrią sterowana elektrycznie reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie mechaniki i minimalizuje czas reakcji, zapewniając jednocześnie korzyści pod względem wydajności. Najwyższy poziom komfortu i przyjemności jazdy zagwarantowane są przez przeciwbieżny wałek wyrównoważający.

Wreszcie, w nowej Giulii Veloce swój światowy debiut miał innowacyjny napęd 4x4 z technologią Q4, zaprojektowany do sterowania napędem samochodu w rzeczywistym czasie, pozwalającym zapewnić maksymalny poziom osiągów, oszczędności i bezpieczeństwa. System Q4 nowej Giulii Veloce zapewnia więc wszystkie zalety napędu 4x4 - pod względem stabilności, przeniesienia napędu i bezpieczeństwa - i jednocześnie gwarantuje niski poziom spalania, szybszą reakcję oraz przyjemność prowadzenia auta z napędem na tył. Również, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, w samochodzie debiutuje nowy, powiększony układ hamulcowy z aluminiowymi zaciskami hamulcowymi.

Rok obfitujący w triumfy i nagrody dla Alfy Romeo

Nowa Giulia zdobyła jak do tej pory 25 międzynarodowych nagród i jest gwiazdą inicjatywy "Strade Stellate". Dokładnie mówiąc, Alfa Romeo jest głównym partnerem przewodnika Michelin 2017 i w tym zakresie powstał projekt "Strade Stellate": osiem wycieczek w poszukiwaniu włoskich doskonałości, wśród zapierających dech w piersiach tras i restauracji z gwiazdkami Michelin, za kierownicą Giulii. Wszystko to można zobaczyć, wchodząc na adres: alfaromeo.viamichelin.com.

Wśród ostatnio przyznanych nagród, na szczególną uwagę zasługuje tytuł "Samochodu Europy 2017", przyznany przez Włoski Związek Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Ponad 100 wyspecjalizowanych dziennikarzy oceniało 21 modeli, które, zgodnie z regulaminem, stanowią wyselekcjonowany zbiór najlepszych samochodów wyprodukowanych w Europie i sprzedanych w okresie od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2016. Giulia zresztą znajduje się wśród 7 finalistów konkursu "Samochód Roku 2017" i jej egzemplarz, wraz z innymi konkurentami, znajdzie się na stoisku jednego z magazynów pełniącego rolę włoskiego koordynatora nagrody Samochodu Roku.

Ponadto, kilka dni temu sławny angielski magazyn "BBC Top Gear" nagrodził Giulię Quadrifoglio prestiżowym trofeum "Samochód Roku 2016" i jej publiczność głosowała na nią w kategorii "Samochód 2016 roku". Poza tym, niezwykły model Alfa Romeo został zdobywcą EuroCarBody 2016, najbardziej prestiżowej nagrody na świecie, przyznawanej za projekt nadwozia, zorganizowanej przez "Automotive Circle International". W 18 konwencji zorganizowanej w październiku w Bad Nauheim (Frankfurt) uczestniczyli eksperci z branży projektów, materiałów, procesów i produkcji nadwozia.

Wreszcie, dizajn Alfy Romeo został nagrodzony przez magazyn "Auto, motor und sport": ponad 18 000 Czytelników znanego niemieckiego magazynu głosowało na nagrodę "autonis". Alfa Romeo zdobyła zarówno tytuł "Marki designerskiej 2016 roku" z 24,7% głosów, jak i dwie nagrody w swoich kategoriach dla Giulii i Mito.

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki