20 listopada 2017

Alfa Romeo najbardziej niezawodną marką spoza Japonii według portalu What Car.

  • Brytyjski portal motoryzacyjny What Car (www.whatcar.com) opublikował wyniki rankingu niezawodności samochodów w wieku od 0 do 3 lat.
  • Ranking wykazał, że najbardziej niezawodną marką spośród producentów spoza Japonii jest Alfa Romeo. Marka uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji, za Lexusem, Mitsubishi, Toyotą i Suzuki.
  • Tak wysokie miejsce w rankingu jest dowodem potwierdzającym najwyższą jakość włoskiej inżynierii czerpiącej z przeszło 100-letniej tradycji.
  • W celu zapoznania się z gamą modeli zapraszamy na do autoryzowanych dealerów oraz na stronę www.alfaromeo.pl.

Brytyjski portal motoryzacyjny What Car (www.whatcar.com) opublikował wyniki rankingu niezawodności samochodów w wieku od 0 do 3 lat.
W badaniu wzięło udział przeszło 14 tysięcy respondentów, którzy na podstawie własnych doświadczeń ocenili łącznie 169 modeli aut 32 producentów.
Badani przyznali, że najbardziej niezawodną marką spośród producentów spoza Japonii jest Alfa Romeo. Marka uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji, za Lexusem, Mitsubishi, Toyotą i Suzuki. Z marek segmentu Premium, Alfa Romeo wyprzedziła marki takie jak: Audi, BMW, Mercedes, Jaguar.
Tak wysokie miejsce w rankingu jest dowodem potwierdzającym najwyższą jakość włoskiej inżynierii czerpiącej z przeszło 100-letniej tradycji.

Portal What Car uznał, że o ile istnieje wiele czynników determinujących wybór samochodu, jak powiększenie się rodziny czy przejście na emeryturę, to jedna cecha decyduje o tym, że ludzie zachowują swoje auta i pozostają wierni marce.
Tą wartością jest niezawodność. Regularne awarie czy nawet drobne usterki w znaczący sposób obniżają prawdopodobieństwo, że właściciel auta drugi raz wybierze tę samą markę. Dlatego portal zapytał aż 14 208 właścicieli samochodów o to, czy ich pojazdy miały usterki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wady zostały podzielone na 14 kategorii: akumulator, nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła zewnętrzne, układ paliwowy, skrzynia biegów/sprzęgło, wykończenia wnętrza, układy elektryczne bez silnika, układ kierowniczy, zawieszenie i inne. Właściciele aut zostali poproszeni o podanie w każdej kategorii liczby dni, od poniżej jednego do przeszło siedmiu, przez które ich samochód był wyłączony z jazdy. Respondenci podawali także koszty napraw, od bezpłatnych napraw gwarancyjnych do ponad 1500 funtów brytyjskich. Większa liczba dni i droższa naprawa obniżały miejsce w rankingu. Tak powstał ranking niezawodności, w którym Alfa Romeo zajęła pierwsze miejsce wśród marek pochodzących spoza Japonii.
Od pierwszej w klasyfikacji marki, która osiągnęła wynik 91,1%, dzieliło ją zaledwie 6,3%, co świadczy o bardzo wysokiej sprawności aut wywodzących się z włoskiej Lombardii.

Ranking wg marek samochodów 0-3 lata
(www.whatcar.com)
Miejsce Marka Wynik
 1  Lexus  92.1%
 2  Mitsubishi  90.8%
 3  Toyota  89.6%
 4  Suzuki  86.6%
 5  Alfa Romeo
 85.8%
 6  Honda  84.9%
 7  Hyundai  84.8%
 8  MG  83.4%
 9  Ford  82.1%
 10  Subaru  81.8%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alfa Romeo to marka-legenda, bazująca na wyścigowych sukcesach założonej w 1910 roku firmy Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, dwukrotnie wyróżniona tytułem „Car of the Year" - w 1998 roku został przyznany Alfie 156 i w 2001 roku kultowej „147".
Dziś  Alfa Romeo oferuje sześć modeli cenionych za wyjątkowe wzornictwo i sportowy charakter. Do obecnej gamy należą miejskie MiTo, wielokrotnie nagradzana Giulietta, inspirowana modelem 33 Stradale - 4C oraz 4C Spider, stanowiąca manifest marki, piękna Giulia oraz Stelvio - pierwszy SUV w gamie Alfa Romeo.

W celu zapoznania się z gamą modeli zapraszamy na do autoryzowanych dealerów oraz na stronę www.alfaromeo.pl.

 

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki