Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

08 gru 2017

Alfa Romeo Stelvio zdobywa tytuł „Auto Flotowe 2017 roku”.

Alfa Romeo Stelvio zdobyła tytuł Auta Flotowego 2017 roku w segmencie Premium/SUV w Profesjonalnym Teście Flotowym (PTF) zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). Na podium PTF SKFS znalazły się również: Fiat Tipo, który zajął drugie miejsce w segmencie C, Alfa Romeo Giulia, zdobywczyni trzeciego miejsca w segmencie D oraz Fiat Doblò, numer trzy wśród Aut Małych Dostawczych.

Alfa Romeo Stelvio zdobywa tytuł „Auto Flotowe 2017 roku”.
  • Alfa Romeo Stelvio zdobyła tytuł „Auto Flotowe 2017 roku" w segmencie Premium/SUV w Profesjonalnym Teście Flotowym (PTF) zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS).
  • Ten pierwszy SUV w gamie Alfy Romeo, w wersji Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel i 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów, jest dostępny od 169 700 zł.
  • Na podium PTF SKFS znalazły się również: Fiat Tipo, który zajął drugie miejsce w segmencie C, Alfa Romeo Giulia, zdobywczyni trzeciego miejsca w segmencie D oraz Fiat Doblò, numer trzy wśród Aut Małych Dostawczych.

Alfa Romeo Stelvio zdobyła tytuł Auta Flotowego 2017 roku w segmencie Premium/SUV w Profesjonalnym Teście Flotowym (PTF) zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS).
Na podium PTF SKFS znalazły się również: Fiat Tipo, który zajął drugie miejsce w segmencie C, Alfa Romeo Giulia, zdobywczyni trzeciego miejsca w segmencie D oraz Fiat Doblò, numer trzy wśród Aut Małych Dostawczych.

Profesjonalny Test Flotowy SKFS składa się trzech etapów i trwa łącznie 10 miesięcy. Pierwsza część teoretyczna rozpoczęła się w lutym b.r. i obejmowała nominacje aut do testu, przeprowadzone na podstawie zestawienia przygotowanego przez Partnera Merytorycznego, Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Samochody były podzielone na osiem segmentów, w każdym nominacje otrzymało po 10 pojazdów, które były najczęściej nabywane przez Klientów instytucjonalnych w Polsce w IV kwartale 2016 roku oraz I kwartale 2017 roku.
Łącznie do drugiego etapu zakwalifikowały się 72 pojazdy. W tej części zostały one poddane testom praktycznym. Przez trzy dni przeszło 170 menadżerów flot wypełniło ponad 1000 arkuszy ocen samochodów. Podczas testów została zastosowana telematyka, dzięki czemu auta były monitorowane w czasie rzeczywistym, a wszystkie zmienne precyzyjnie raportowane, co było niezwykle istotne z punktu widzenia optymalizacji kosztów związanych z zarządzaniem parkiem samochodowym. Trasa 35-kilometrowego przejazdu była graficznie zobrazowana, co pozwoliło na porównanie wyników osiąganych przez poszczególne samochody i ich kierowców.

Zwycięzców PTF SKFS wyłania się według siedmiu kryteriów oceny:

  • wyglądu zewnętrznego,
  • funkcjonalności wnętrza,
  • jazdy testowej,
  • kosztu zakupu,
  • kosztu serwisowania,
  • wartości rezydualnej dla przebiegu 90 tys. km oraz użytkowania przez 36 miesięcy,
  • zużycia paliwa oraz emisji CO2.

Każde kryterium ma przyporządkowaną wagę, według której wymnażany jest wynik, co daje wartość finalną w rankingu końcowym.

W segmencie Premium/SUV tytuł „Auto Flotowe 2017" uzyskała Alfa Romeo Stelvio. Ten pierwszy SUV w gamie marki pokonał siedem modeli innych producentów, uzyskując największą liczbę punktów - 8290,04 - i wyróżniając się niezwykle niskim zużyciem paliwa. W tej klasie Kapituła wyjątkowo zdecydowała się nie określać wytycznych specyfikacji. Decyzja ta wynika z tego, że samochody Premium/SUV nabywane do firm są przeznaczone do użytku przez kadrę zarządzającą, która przeważnie ma dowolność wyboru zgodnie z zasadą „user chooser", a jedynym ogranicznikiem jest zazwyczaj budżet. Alfa Romeo Stelvio została doceniona za idealne połączenie cech samochodu sportowego z wygodą klasycznego SUV-a. Auto oferuje wyjątkową przyjemność jazdy i doskonałą dynamikę uzyskaną dzięki zastosowaniu w konstrukcji ultralekkich materiałów, takich jak włókno węglowe i aluminium, optymalnemu rozkładowi mas na obie osie, najbardziej bezpośredniemu układowi kierowniczemu i wyrafinowanemu układowi zawieszenia z ekskluzywną technologią AlfaLinkTM oraz integralnemu napędowi na cztery koła Alfa Romeo Q4. Samochód w wersji Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel 16v o mocy 150 KM jest dostępne od 169 700 zł.

Na podium PTF SKFS znalazły się również trzy inne samochody należące do grupy FCA. Fiat Tipo, bestseller w gamie marki, zajął drugie miejsce w segmencie C. Z kolei Alfa Romeo Giulia zdobyła trzecie miejsce w segmencie D, a Fiat Doblò uplasował się na najniższym stopniu podium wśród Aut Małych Dostawczych.

***

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych zostało utworzone w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce. Na dzień rejestracji SKFS w KRS członkowie stowarzyszenia zarządzali 8 tys. pojazdów. W chwili obecnej liczba pojazdów pod szyldem SKFS sięga już ponad 75 tys. Początkowo w stowarzyszeniu zrzeszonych było 16 osób. Obecnie liczba ta wzrosła do 182 osób.

Pozostała zawartość