01 czerwca 2017

Fiat Tipo SW i Talento oraz Alfa Romeo Stelvio liderami polskiej branży flotowej.

  • Magazyn „Flota" ogłosił wyniki Plebiscytu Fleet Awards Polska, kilkumiesięcznego projektu, którego celem jest wybór liderów polskiej branży flotowej.
  • Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się aż trzy samochody z Grupy FCA.
  • W segmencie C, kompaktowy Fiat Tipo SW został uznany Samochodem Roku dla Pracownika. Tipo SW w wersji Pop i z silnikiem 1.4 16v 95 KM jest dostępny od 53 400 zł.
  • Funkcjonalny Fiat Talento zwyciężył w kategorii Średni Samochód Dostawczy. Jego cena zaczyna się od 82 000 zł netto za Talento Furgon Base z silnikiem 1.6 Multijet 95 KM.
  • Piękna, sportowa Alfa Romeo Stelvio została liderem flotowym wśród SUV-ów swojej kategorii. Samochód w wersji Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel 16v o mocy 150 KM kosztuje od 160 700 zł.

Magazyn „Flota" ogłosił wyniki Plebiscytu Fleet Awards Polska, kilkumiesięcznego projektu, którego celem jest wybór liderów polskiej branży flotowej. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się aż trzy samochody z Grupy FCA. W segmencie C, kompaktowy Fiat Tipo SW został Samochodem Roku dla Pracownika, funkcjonalny Fiat Talento zwyciężył w kategorii Średni Samochód Dostawczy, a piękna, sportowa Alfa Romeo Stelvio została liderem flotowym wśród SUV-ów swojej kategorii.

Plebiscyt Fleet Awards Polska jest najstarszym i najbardziej rozbudowanym przedsięwzięciem pozwalającym wyłaniać najlepsze rozwiązania motoryzacyjne dla polskiego biznesu w danym roku kalendarzowym. Formuła głosowania sprawia, że jurorami i recenzentami nominowanych są decydenci branży flotowej, fleet managerowie i osoby odpowiadające za budżety i procesy zakupowe do polskich przedsiębiorstw. Plebiscyt składa się z dwóch części, pierwszą jest głosowanie internetowe, w którym w tym roku wzięło udział blisko 10 000 praktyków i znawców procesów zakupowych i zarządczych w firmowych parkach samochodowych. Ich głosy uzupełniły wybory niemal 100 dziennikarzy motoryzacyjnych. Średnia ocena z głosowania stanowiła 0,3 oceny finalnej. Kolejne 0,2 oceny to wartość rezydualna każdego ze 120 zgłoszonych do Plebiscytu samochodów opracowana przez partnera merytorycznego, firmę Info-Ekspert. Najistotniejszą zmienną o „wadze" 0,5 oceny stanowiła opinia łącznie 304 jurorów z praktycznego poznania pojazdów podczas Wielkiego Testu Flotowego.

Wyniki Fleet Awards Polska mają realny wpływ nie tylko na procesy zakupowe i decyzyjne polskich fleet managerów, ale też na kierunek rozwoju biznesowego tysięcy małych i średnich przedsiębiorców. Tym większym sukcesem jest zwycięstwo samochodów z Grupy FCA w aż trzech kategoriach. Z segmentu C, w kategorii Samochód dla Pracownika, zarządcy flot najwięcej głosów oddali na Fiata Tipo Station Wagon. To kompaktowe kombi wraz z wersją sedan i hatchback tworzy nowoczesną gamę mocnych i niezawodnych samochodów, które wyróżniają się na rynku stylowym wzornictwem, ergonomicznym, bogato wyposażonym wnętrzem oraz zaskakująco niskimi cenami. Wersję kombi cechuje aż 4,57 m długości i największa pojemność bagażnika w klasie wynosząca imponujące 550 litrów, liczne funkcjonalne schowki i stylowe dodatki. Nowy Tipo SW jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia, z trzema różnymi typami zasilania, trzema przekładniami i sześcioma silnikami Euro 6 do wyboru. Fiat Tipo SW w wersji Pop i z silnikiem 1.4 16v 95 KM jest dostępny od 53 400 zł.

Lider kategorii Średni Samochód Dostawczy - Fiat Talento - optymalizuje wartość pracy, czasu i pieniądza, koncentrując się na rzeczywistych potrzebach Klientów, które są spełniane poprzez wszystkie dostępne wersje modelu: furgony, przewóz osób (homologacje N1/M1) i platformy do adaptacji. Auto wyróżnia się kompaktowym, bardzo proporcjonalnym wyglądem, niezwykłą zwrotnością i jednymi z najlepszych w segmencie możliwościami ładunkowymi. Bogactwo gamy i ilość dostępnych rozwiązań oraz aż cztery niezawodne, mocne i oszczędne jednostki napędowe Euro 6 sprawiają, że Talento jest idealnym narzędziem pracy zarówno na miejskich, jak i pozamiejskich trasach. Jego cena zaczyna się od 82 000 zł netto za Talento Furgon Base z silnikiem 1.6 Multijet 95 KM.

Alfa Romeo Stelvio została liderem flotowym w klasie SUV-ów/Crossoverów swojej kategorii. Zgodnie z tradycją Alfy Romeo, pierwszy SUV tej marki, wyróżnia się doskonałą dynamiką jazdy dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów, jak włókno węglowe i aluminium, optymalnemu rozkładowi mas na obie osie, najbardziej bezpośredniemu układowi kierowniczemu i wyrafinowanemu układowi zawieszenia z ekskluzywną technologią AlfaLinkTM oraz integralnemu napędowi na cztery koła Alfa Romeo Q4. Alfa Romeo Stelvio prezentuje cały swój charakter nie tylko poprzez wyjątkowy styl i doskonałą dynamikę jazdy, ale również poprzez nowe silniki: 2.0 z turbodoładowaniem o mocach od 200 do 280 KM oraz 2.2 Diesel w przedziale mocy 150-210 KM. Auto w wersji Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel 16v o mocy 150 KM kosztuje od 160 700 zł.

Szczegółowa oferta nagrodzonych samochodów jest dostępna u dealerów i na stronach marek: www.fiat.pl, www.fiatprofessional.pl oraz www.alfaromeo.pl.

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki