16 grudnia 2016

Nowa flota samochodów Jeep i Alfa Romeo dla włoskiej Policji.

Umacnia się legendarna współpraca z FCA - "Długa droga pokonana wspólnie".

W dniu 12 grudnia br. w Rzymie, w siedzibie Wyższej Szkoły Policyjnej, w obecności szefa Policji Franco Gabrielliego oraz dyrektora ds. operacyjnych regionu EMEA FCA, Alfredo Altavilli, zostały przekazane pierwsze samochody modelu Jeep Renegade i Alfa Romeo Giulietta wchodzące w skład floty przeznaczonej dla oddziałów prewencji i dla komisariatów policji. Ponadto, została zaprezentowana nowa Giulia Veloce w wersji wyposażenia dla drogówki, która ma być samochodem pilotującym władze włoskiego rządu. Ceremonia ta stanowiła symbol odnowienia legendarnej współpracy łączącej od prawie stu lat FCA i Policję.

Policja efektywnie przetestowała niezwykłe możliwości Jeepa Renegade'a 2.0 Multjet 4x4 120 KM Sport, najlepszego, w swojej kategorii kompaktowego SUV-a, wyróżniającego się zarówno podczas jazdy po zwykłych drogach, jak i w terenie. Dzięki swoim własnościom dynamicznym oraz proporcjom doskonale nadaje się do działalności związanej z zabezpieczaniem, nadzorowaniem i kontrolowaniem terytorium, od miast aż po najtrudniej dostępne obszary poza nim, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Alfa Romeo Giulietta w wersji 1.6 Multjet 120 KM, dzięki swoim osiągom oraz wyposażeniu, to samochód charakteryzujący się szybkością i bezpieczeństwem, cechami typowymi dla sił porządkowych. 

Teraz, po zaprezentowaniu także Giulii Veloce dostosowanej i przeznaczonej dla Policji, policyjny park samochodowy Alf Romeo jest bogatszy o dwie jednostki 2.0 benzyna turbo o mocy 280 KM, użyczone policji, które będą wykorzystywane, jako oficjalne samochody pilotujące władze włoskiego rządu.

W nowym samochodzie z logo węża zamontowany jest silnik 2.0 benzyna turbo o mocy 280 KM przy 5.250 obrotach/min, charakteryzujący się innowacyjną technologią Q4, opracowaną do sterowania napędem samochodu w rzeczywistym czasie tak, aby zagwarantować maksymalny poziom pod względem osiągów, wydajności i bezpieczeństwa. System zapewnia więc wszystkie zalety napędu 4x4 i jednocześnie gwarantuje niski poziom spalania, szybszą reakcję oraz przyjemność prowadzenia auta z napędem na tył. Oprócz bogatego wyposażenia pod względem komfortu, Giulia Veloce oferuje nowe i skuteczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak system ostrzegania o najeżdzaniu na poprzedzający pojazd (FCW), autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB) z czujnikiem ochrony pieszych, zintegrowany system hamulcowy (IBS), system ostrzegający przed zmianą pasa ruchu (LDW) oraz tempomat z ograniczeniem prędkości.

W ciągu tego roku, Grupa FCA przekazała Policji wiele samochodów, potwierdzając wszechstronność gamy, doskonałą wiedzę technologiczną i swoje zdolności kreatywne. Były to: pięciodrzwiowy Fiat Tipo dla prefektur i powiatowych komend policji, Fiat Panda 4x4 i Fiat Punto dla komisariatów, Scudo i Doblò do przewozu specjalnie wyszkolonych psów oraz Ducato, bestseller Fiata Professional, do przewozu osób i towarów.

Alfa Romeo i Policja.

Od ponad pół wieku Policja korzysta z samochodów i silników Alfa Romeo do zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa. Na początku lat 50. XX w., to właśnie Alfa Romeo 1900 T.I. zapoczątkowała współpracę między Policją a Alfą Romeo i zapewniła, dzięki swoim 100 KM, moc i bezpieczeństwo. Od 1955 roku rola pierwszej podstawowej jednostki policji nazywanej „Panterą" została przekazana przez model 1900 szybkiej Giuliettcie T.I., a następnie Giulii z silnikiem 1600 cm3 rozwijającej moc 92 KM. Również w latach 60. tzw. „Pantery" zostały wzbogacone o modele coupé, takie jak 2600 Sprint z nadwoziem Bertone czy vany, takie jak Romeo II. Wreszcie, „Panterami" Policji były inne samochody Alfa Romeo, które trafiły do świadomości zbiorowej. Były to: Alfetta, Nowa Giulietta, Alfasud, 33, Alfa 90, Alfa 75, 156 oraz 159 również w wersji Sportwagon, a teraz aktualne modele: Giulietta i Giulia Veloce.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki