29 stycznia 2018

Podwójny triumf Alfy Romeo w Wielkiej Brytanii.

  • Giulia Quadrifoglio zdobyła tytuł "Best Sports and Performance Car" w konkursie "What Car? Car of the Year 2018" brytyjskiego czasopisma What Car?
  • To już siódmy z kolei tytuł otrzymany w ciągu ostatniego roku w Wielkiej Brytanii przez sportową limuzynę Alfy.
  • Stelvio została nagrodzona tytułem "Premium SUV" w konkursie CCT100 Awards 2018 portalu Company Car Today.

Deszcz nagród i wyróżnień dla Alfa Romeo nie kończy się. Giulia Quadrifoglio zdobyła tytuł "Best Sports and Performance Car" w edycji 2018 konkursu "Car of the Year" brytyjskiego czasopisma What Car?, natomiast Stelvio triumfowała w konkursie  CCT100 Awards ogłoszonym przez portal Company Car Today, w kategorii "Premium SUV".

Sportowa limuzyna została oceniona przez zespół ekspertów czasopisma branżowego What Car?, pokonując silną konkurencję. Tytuł "Best Sports and Performance Car" jest ostatnim z długiej serii zdobytych nagród : Giulia, w istocie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zdobyła siedem wyróżnień branżowych w samej tylko Wielkiej Brytanii.
Wyposażona w benzynowy silnik 2.9 V6 Biturbo o mocy 375 kW (510 KM) wersja może poszczycić się  świetnym stosunkiem masy do mocy, jednym z najlepszych w swojej kategorii - 2,99 kg/KM - dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów. I tak na przykład, z włókna węglowego wykonano przednią maskę, dach, przedni wysuwany Aero-Splitter przy prędkości powyżej 100km/h oraz tylny spojler oraz elementy nadwozia, zaś z aluminium drzwi i nadkola. Masę wersji Quadrifoglio można dodatkowo zmniejszyć poprzez zastosowanie elementów dostępnych na zamówienie: węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych oraz ultralekkich foteli Sparco wykonanych z włókna węglowego. W edycji 2018 konkursu "What Car? Car of the Year" brytyjskiego czasopisma What Car?, Alfa Romeo Giulia otrzymała nominację w kategorii  "Executive Saloon", natomiast  Stelvio  otrzymała nominację w kategorii  "Large SUV".
Pierwszy SUV marki został nagrodzony tytułem  "Premium SUV"  w inauguracyjnej edycji konkursu CCT100 Awards ogłoszonego przez portal Company Car Today. W konkursie CCT100 biorą udział  najlepsze modele tworzące floty firmowe i są one oceniane przez jury składające się z ekspertów. Jury w swojej ocenie wzięło pod uwagę szereg kryteriów, między innymi emisję, wolumen sprzedaży jeśli chodzi o floty, wartość rezydualną, stopień zainteresowania kierowców, wartość, praktyczność i atrakcyjność.
Stelvio zdobyła pierwsze miejsce dzięki niskiemu poziomowi emisji oraz bogatemu wyposażeniu w zakresie systemów bezpieczeństwa, a także dzięki swojemu eleganckiemu i sportowemu stylowi oraz doskonałym charakterystykom prowadzenia. To nie jedyne względy, które czynią Stelvio modelem wyjątkowym i szczególnie docenianym:   pierwszy SUV Alfa Romeo jest wyrazem maksymalnych emocji i osiągów, cech od zawsze wpisanych  w  "DNA Alfa" które, po raz pierwszy w ponad stuletniej historii marki,  odnajdujemy w samochodzie tupu sport utility.  Ponadto, porywający swoim designem, osiągami i technologią, Stelvio Quadrifoglio jest najszybszym SUV-em, co udowodnił na legendarnym torze Nürburgring, gdzie ustanowił nowy rekord w kategorii nadwozia SUV i może poszczycić się prestiżowymi pięcioma gwiazdkami Euro NCAP.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki