10 maja 2016

Przekazanie Korpusowi Karabinierów samochodów Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

W Rzymie, w kwaterze głównej Korpusu Karabinierów, w obecności ministra spraw wewnętrznych Angelino Alfano, ministra obrony narodowej Roberta Pinotti, komendanta głównego Tullio Del Sette, prezesa Grupy FCA Johna Elkanna, dyrektora generalnego Sergio Marchionne, dyrektora operacyjnego regionu EMEA Alfredo Altavilli oraz najwyższych władz sztabu generalnego Karabinierów, zostały zaprezentowane dwa egzemplarze nowej Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio w barwach tychże służb.
Oba samochody będą wykorzystywane w Rzymie i w Mediolanie do działań specjalnych, takich jak transport krwi i narządów, jak również do eskortowania podczas uroczystości służbowych. Wśród elementów wyposażenia na szczególną uwagę zasługuje defibrylator, specjalna, przenośna chłodnia, przyłącza do radia, system Odino, dodatkowe urządzenia do udzielania pierwszej pomocy, uchwyty na broń długą oraz latarki LED z możliwością ładowania, umieszczone w kabinie pasażera.
Aby zapewnić lepsze poznanie charakterystyki Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio, grupa FCA zobowiązała się do przeprowadzenia dla ograniczonej ilości karabinierów, wytypowanych bezpośrednio przez Korpus, kursu bezpiecznej jazdy na torze Varano de Melegari, pod okiem instruktorów Alfy Romeo.
Nowa Giulia, w topowej wersji gamy, oznaczonej legendarną, czterolistną koniczynką, stanowi nowy wzorzec Alfy Romeo i potwierdza te cechy, które od zawsze wpisane są w DNA Alfy Romeo: wyraźnie włoskie wzornictwo, nowoczesne i innowacyjne silniki, doskonałe rozłożenie mas, najlepszy stosunek masy do mocy oraz wyjątkowe rozwiązania techniczne.

Wyposażona w nowy silnik benzynowy 2.9 BiTurbo o mocy 510 KM - w całości wykonany z aluminium i inspirowany technologią i umiejętnościami technicznymi producenta Ferrari - nowa Giulia Quadrifoglio zapewnia doskonałe osiągi: maksymalną prędkość 307 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy oraz maksymalny moment obrotowy równy 600 Nm. Nawiasem mówiąc, pomimo fantastycznej wartości mocy i momentu obrotowego, sześciocylindrowy silnik 2.9 BiTurbo jest najlepszy w swym segmencie pod względem emisji spalin (198 g/km CO2 z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów) i zaskakująco ekonomiczny pod względem spalania, dzięki sterowanemu elektronicznie systemowi dezaktywacji cylindrów.
Podczas oficjalnej ceremonii, wraz z nową Giulią Quadrifoglio wystawione były różne modele z gamy FCA: Alfa Romeo Giulietta i Jeep Renegade, które w 2016 roku zostaną przekazane (800 sztuk) i skonfigurowane zgodnie z potrzebami Korpusu Karabinierów do kontroli terytorium Włoch.
Goście mieli również okazję, aby podziwiać zabytkowy egzemplarz Alfy Romeo Giulii Super z lat 70., dowód ścisłej współpracy pomiędzy Alfą Romeo a Karabinierami, która rozpoczęła się tuż po II wojnie światowej, kiedy wszystkie „Gazzelle" miały znaczek Alfa na osłonie chłodnicy, począwszy od Giulietty i jej „bezpośredniej „potomkini, Giulii. Ta ostatnia, szczególnie w latach 70., oferowała nowatorskie koncepcje, łącząc doskonałe osiągi motoryzacyjne z ogromną niezawodnością. Auto świetnie wpisywało się w program odnowy struktur Korpusu, zakończony wprowadzeniem najnowszych aparatów radiowo-telefonicznych połączonych z centralami operacyjnymi, które były wielką dumą Kwatery Głównej. Samochód był wykorzystywany w latach 1963-1968.
Od tamtego czasu współpraca pomiędzy Korpusem Karabinierów, a Alfą Romeo umacniała się w ciągu lat, a samochody były coraz bardziej dynamiczne i niezawodne: od Alfy Romeo Alfetta po Alfę Romeo 90, od Alfy Romeo 75 po Alfę Romeo 155, od Alfy Romeo 156 do Alfy Romeo 159 i wreszcie do nowej Giulii Quadrifoglio, symbolu doskonałej wiedzy technologicznej i najlepszych artystycznych zdolności Włoch.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki